LKF taurė lieka Marijampolėje: „Sūduva-Mantinga“ finale patiesė „Mažeikius“

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrus metus iš eilės triumfavo LKF taurės turnyre. Marijampoliečiai turnyro finale po atkaklios kovos 75:67 patiesė „Mažeikius.

Pirmoje rungtynių dalyje marijampoliečiai susidūrė su rimtomis problemomis – kur kas geriau susitikimą pradėję mažeikiškiai varžovus surakino gynybos gniaužtuose ir po dviejų kėlinių džiaugėsi aštuonių taškų pranašumu (42:34).

Visgi NKL lyderiai sudėti ginklų nesiruošė – 12:4 trečiąjį ketvirtį pradėję sūduviečiai pajuto žaidimo skonį ir po taiklaus tolimo Gintauto Matulio metimo rezultatas tapo lygus (46:46).

Tuo sėkminga Mariaus Kiltinavičiaus kariaunos atkarpa nesibaigė. Netrukus Dovis Bičkauskis realizavo metimus, o po vieną tritaškį smeigę Matulis ir Ignas Daukšys persvėrė rungtynių svarstykles (56:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje keturių taškų pranašumą turėjusiems marijampoliečiams tris pirmąsias ketvirčio minutes nesisekė užpulti, tačiau bedantį puolimą suvalkiečiai kompensavo patikima gynyba, prieš kurią taip pat neužpuolę mažeikiškiai kardinaliai deficito nesumažino (55:59).

Varžovų gynybines užkrdas pirmieji pralaužė sūduviečiai. Gausiai susirinkusius „Mažeikių“ sirgalius privertę sunerimti sėkmingi Bičkauskio ir Sabeckio išpuoliai „Sūduvai-Mantingai“ suteikė devynių taškų pranašumą (64:55).

Neilgai trukus, dėl pražangų limito aikštelę paliko Matulis ir Vytautas Pikalavičius ir abi ekipos liko be vienų iš savo lyderių. Visgi mažeikiškių pastangos sumažinti atsilikimą buvo bevaisės ir savo persvarą iki rungtynių pabaigos išsaugoję suvalkiečiai antrus metus iš eilės džiaugėsi auksiniais LKF taurės medaliais.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 22, Dovis Bičkauskis 17, Ignas Daukšys 12, Marius Valukonis 10 (9 atk. kam.), Aurimas Kieža 8.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 17, Šarūnas Beniušis 15, Kostas Jonuška 13, Darius Pakamanis 10.