Katastrofiškose „Raptors“ rungtynėse sugrįžęs J.Valančiūnas buvo retas šviesos spindulys

[ad_1]

Jonas Valančiūnas grįžo į Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos atkrintamųjų varžybų kovas, tačiau Toronto „Raptors“ ekipa patyrė triuškinamą nesėkmę.

Kanados klubas išvykoje net 78:116 (19:37, 15:28, 26:35, 18:16) buvo sutryptas serijoje iniciatyvą perėmusių Klivlando „Cavaliers“ krepšininkų.

J.Valančiūnas dvikovą pradėjo nuo suolo ir per 18 minučių įmetė 9 taškus (4/4 dvitaškiai, 1/2 baudų metimai), atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Po lietuvio dviejų dvitaškių iš eilės svečiams pirmame kėlinyje pavyko priartėti (16:20), tačiau netrukus „kavalieriai“ surengė spurtą bei, demonstruodami įspūdingą gynybą, pradėjo lyginti oponentus su žeme.

Šeimininkai po pirmos mačo pusės susikrovė net 31 taško persvarą (65:34) – didžiausią konferencijos finalo serijų istorijoje. Be to, „Raptors“ ekipa per visą savo klubo istoriją tokiu deficitu po dviejų kėlinių niekada neatsiliko.

Savo ruožtu Klivlando ekipos pergalė 38 taškais yra tarp penkių didžiausių konferencijos finalo serijų istorijoje. Tyronno Lue kariauna kovą po krepšiais laimėjo triuškinamai – 48/27.

Klivlando klubo lyderis LeBronas Jamesas pagal atkrintamosiose varžybose pataikytus baudų metimus susilygino su Kobe Bryantu (1320) ir dalinasi 2–3 poziciją. Pagal šį rodiklį pirmauja Michaelas Jordanas (1463).

Serijoje iki keturių pergalių „Raptors“ krepšininkai atsilieka – 2:3.

„Cavaliers“: Kevinas Love‘as 25 (3/4 tritaškiai, 24 min.), LeBronas Jamesas (6 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Kyrie Irvingas po 23.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 14 (2/8 dvitaškiai), Kyle‘as Lowry 13 (1/4 tritaškiai, 6 rez. perd., 5 kl.), Jonas Valančiūnas 9.