Palangiškiai nusileido „Mažeikiams“, o „Nafta-Uni-Akvaservis “ palaužė „Šilutę“

Ketvirtąją pergalę Mezon-NKL pirmenybėse iškovojo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis “ (4/1) klubas, kuris namuose tik po atkaklios kovos 78:70 (25:21, 20:20, 16:20, 17:9) privertė pasiduoti „Šilutės“ (3/2) krepšininkus.

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 4 minutėms, šilutiškiai dar turėjo minimalų pranašumą (70:69), tačiau Simo Raupio pataikytas baudų metimas tapo paskutiniais svečių taškais.

Netrukus Viktoras Chodosovskis pelnė šešis taškus iš eilės, dėjimą į krepšį atliko Benas Bagdonavičius, o Aidas Einikis pridėjo taiklų baudų metimą ir klaipėdiečiai šventė ketvirtąją pergalę.

Šiose rungtynėse debiutavo ir naujasis Klaipėdos ekipos aukštaūgis Ignas Ramašauskas. Vidurio puolėjas per 3 minutes prametė dvitaškį ir spėjo triskart prasižengti.

Pamario ekipai kelią link pergalės užkirto klaidų skaičius. „Šilutė“ suklydo 25 kartus, kuomet jų varžovai prarado 17 kamuolių.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 17, Benas Bagdonavičius 16, Aidas Einikis 10.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 16, Bradley Wanamakeris, Simas Raupys ir Darius Kibildis po 10.

*

NKL čempionate dar vieną pralaimėjimą patyrė „Palanga“ (2/3), kuri savo namų aikštelėje rezultatu 87:89 nusileido „Mažeikiams“ (2/3).

Po labai lygia ir atkaklia kova pasižymėjusio pirmojo kėlinio lūžis įvyko antrajame. „Mažeikių“ klaidas iš karto taškais vertę palangiškiai įgijos dviženklį pranašumą (32:22). Visgi aikštės šeimininkai tokia persvara ilgai džiaugtis negalėjo, kadangi per kelias minutes krepšininkai iš Mažeikių pradėjo vytis (36:31). Nepaisant „BC Palangos“ klubo pastangų ir kelių nedidelių spurtų skirtumas ilgosios pertraukos metu išliko nepakitęs – 44:39.

Komandos trečiąjį kėlinį pradėjo ganėtinai nerezultatyviai. Pirmieji taškai buvo pelnyti praėjus beveik 2 minutėm. Ilgainiui komandoms įsivažiavus į savo puolimo vėžes „BC Palanga“ dar kartą susikrovė 10 taškų persvarą (54:44). Beveik viso trečiojo kėlinio metu atotrūkis tarp komandų svyravo nuo 9 iki 11 taškų. Apsukų palangiškiai nemažino ir lemiamo ketvirčio metu dar labiau padidino savąjį pranašumą (74:58). 8 taškus be atsako pelnę Mažeikių krepšininkai per pusę sumažino savo deficitą (74:66). Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei komandas skyrė 6 taškai (87:81). Vėliau „Mažeikiai“ pridėjo dar 2 taiklius baudų metimus ir iš karto ėmėsi pražangų taktikos, o jau kitos atakos metu smeigė tritaškį ir skirtumas tarp komandų tapo minimalus (87:86). Per dvi paskutines atakas apmaudžiai klydę palangiškiai paleido persvarą iš savo rankų likus žaisti vos 2 sekundėm (87:88). Galutinis rezultatas – 87:89.