Esto vedamas „Žalgirio“ jaunimas nukarūnavo „Rytą“ ir laimėjo bilietą į Vitoriją

[ad_1]

Eurolygos atrankos turnyro finalo mače Kauno „Žalgirio“ jauniai namuose 92:79 (20:12, 21:20, 27:22, 24:25) užtikrintai nugalėjo Vilniaus „Ryto“ krepšininkus, kurie pernai Belgrade tapo čempionais.

Finale Arvydo Gronskio kariauna rungtyniavo be savo lyderio Mareko Blaževičiaus.

Manto Šerniaus auklėtiniai iškovojo bilietą į finalinį ketvertą, kuris vyks Vitorijoje. Ten jau pateko Valensijos „Valencia“ ir Madrido „Real“ 18-mečiai.

Simbolinį turnyro penketuką sudaro Kerras Kriisa ir Modestas Kancleris iš „Žalgirio“, taip pat „Ryto“ atstovas Ąžuolas Tubelis, Juhannas Begarinas (Paryžiaus ekipa) bei Yannickas Nzosa (Romos komanda). Turnyro naudingiausiu žaidėju tapo finale siautęs estas K.Kriisa.

Dvikovos eiga:

Vilniečiai mačą pradėjo dviem rezultatyviomis atakomis ir išsiveržė į priekį 5:2. Vis dėlto per kiek daugiau nei 5 minutes „Rytas“ pelnė vos 2 taškus, o kauniečiai, vedami Lauryno Vaištaro ir Gabrieliaus Čelkos, pirmavo 14:7. „Žalgiriui“ 5 taškus surinko Kerras Kriisa – šeimininkai po pirmo kėlinio buvo priekyje rezultatu 20:12.

Vilniečiai gana neblogai darbavosi gynyboje, tačiau pernelyg statiškas puolimas daug naudos neatnešė. „Ryto“ gyvybę palaikė tik Danielio Baslyko metimai, o 7 iš eilės K.Kriisos taškai dar labiau atitolino „Žalgirį“ – 36:21. Estas ir toliau buvo nesulaikomas, bet kėlinio pabaigoje 4 taškus surinkęs Augustas Marčiulionis priartino vilniečius – 32:41.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė – žalgiriečiai toliau kontroliavo situaciją. „Rytas“ nesugebėjo pagerinti gynybos. Priešingai, praleido į savąjį krepšį net 27 taškus ir svečių deficitas išaugo jau iki 14 taškų – 54:68.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 4 minutėms žalgiriečiai triuškino varžovus (81:62), bet „Ryto“ jauniai nesudėjo ginklų anksčiau laiko ir po atkarpos 8:0 priartėjo – 70:81. Vis dėlto tai buvo viskas, ką vilniečiai sukūrė šiose rungtynėse – „Žalgirio“ vaikinai vėl nutolo (86:72) ir ramiai baigė rungtynes, taip iškovodami turnyro čempionų titulą.

„Žalgiris“: Kerras Kriisa 27 (4/5 tritaškiai, 5 atk. kam., 32 naud. bal.), Gabrielius Čelka 17 (3/4 tritaškiai, 6 atk. kam.), Gytis Mačionis 15, Edgaras Preibys (5 atk. kam.) ir Laurynas Vaištaras (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11.

„Rytas“: Danielis Baslykas 23 (2/7 tritaškiai,), Ąžuolas Tubelis 15 (7 atk. kam., 5 blk., 31 naud. bal.), Augustas Marčiulionis 14 (5 atk. kam., 7 kld.), Adas Šimonis 13 (7 atk. kam.).