Pranašumą iššvaisčiusi „Juventus“ paskutiniame kėlinyje palūžo prieš „Rytą“

[ad_1]

Dramatiška kova vyko „Betsafe–LKL“ mače Utenoje, kur 87:92 (22:24, 22:14, 26:20, 17:34) „Juventus“ (12/8) palūžo prieš Vilniaus „Rytą“ (23/7).

Marius Runkauskas rungtynes pradėjo įsišaudydamas iš toli, bet kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakydavo Eimantas Bendžius. Nors „Juventus“ buvo išsiveržusi į priekį 15:10, D.J.Seeley su E.Bendžiumi dviese surengė spurtą 12:0 ir taip persvėrė rezultatą – 22:15. „Juventus“ galiausiai sustabdė svečių žygį ir švelnino rezultatą, o M.Girdžiūno nesportinė pražanga suteikė šansą dar priartėti – 22:24.

10:0 – tokia atkarpa antrą kėlinį pradėjo šeimininkai, o galiausiai Aleksandro Zacharovo tritaškis privertė Dainių Adomaitį prašyti pertraukėlės – 32:24. „Rytui“ pavyko atsakyti gera atkarpa (31:32), o įnirtinga kova liko iki ketvirčio pabaigos. 44:38 – galiausiai kėlinys baigėsi pirmaujant „Juventus“.

Gytis Radzevičius „Juventus“ ekipai suteikė dviženklę persvarą – pirmąkart rungtynėse (50:40), o spurtas tęsėsi ir toliau – 53:40. Artiomas Parachovskis pabandė skirtumą mažinti, tačiau jo individualaus meistriškumo buvo maža – šeimininkai toliau tvirtai pirmavo – 65:52. 70:58 – po trijų kėlinių „Ryto“ situacija buvo prastoka.

A.Parachovskis ėmė tirpdyti „Ryto“ pranašumą (63:72), o kol „Juventus“ aukštaūgiai šaudė iš toli, tuo pačiu atsakyti ėmė ir D.J.Seeley su D.Needhamu – 77:82. Galiausiai skirtumas mažėjo iki minimalaus (81:82), bet M.Runkauskas paleido eilinį savo tritaškį – 85:81. A.Parachovskis sumetė baudas, o D.J.Seeley lygino rezultatą, kai liko minutė – 85:85.

Tomas Dimša metė pro šalį, tuo tarpu D.Needhamas tiksliai, išvesdamas į priekį „Rytą“ – 88:85. Sudėtingą metimą pataikė D.Bičkauskis (87:88), bet baudas pataikė ir D.J.Seeley. Tuo tarpu M.Runkausko ranka, metant baudas, drebėjo svarbiausiu metu ir tai lėmė mačo baigtį.

„Rytas“: D.J.Seeley ir Artiomas Parachovskis (8 atk. kam., 7 išpr. praž.) – po 22, Derekas Needhamas 19 (8 rez. perd.), Eimantas Bendžius 17.

„Juventus“: Marius Runkauskas 14, Arvydas Šikšnius ir Martinas Gebenas – po 13, Kenny Gainesas 12, Karolis Guščikas 11, Dovis Bičkauskis 7 (10 rez. perd.).