„Vilkmergę“ palaužusios „Aistės-LSMU“ – Moterų lygos čempionės

Po ilgosios pertraukos rungtynes perlaužusios Kauno „Aistės-LSMU“ tapo MultiGyn Moterų lygos čempionėmis. Roko Kondratavičiaus auklėtinės Kėdainiuose vykusiame finale 81:57 (20:12, 13:16, 23:16, 25:13) palaužė ambicingąją Ukmergės „Vilkmergę“ ir sezoną užbaigė antru trofėjumi.

„Aistės-LSMU“ taip pat laimėjo Karalienės taurę, o Baltijos lygos finale nusileido nė karto šį sezoną nepralaimėjusiai Rygos TTT.

Naudingiausia Moterų lygos finalo ketverto krepšininke tapo Daugilė Šarauskaitė, kuri finale per 33 minutes pelnė 18 taškų (8/13 dvitaškiai, 2/4 baudos), atkovojo net 22 kamuolius bei surinko 40 naudingumo balų.

Pusfinalyje su Klaipėdos „Fortūna“ „Aisčių-LSMU“ vidurio puolėja įmetė 10 taškų, sugriebė 14 kamuolių ir fiksavo 27 balų naudingumą.

Kartu su D. Šarauskaite į simbolinį penketuką pateko jos komandos draugė Greta Tamašauskaitė, Klaudija Serkevičiūtė (Ukmergės „Vilkmergė“), Morgan Pullins (Vilniaus „Kibirkštis“) ir Lina Mikelevičienė (Klaipėdos „Fortūna“).

Sensacingai į finalą žengusi „Vilkmergė“ kovoje dėl čempionių titulo laikėsi iki trečiojo kėlinio vidurio, kada Kourtni Perry dvitaškis sumažino Gitauto Kievino auklėtinių deficitą iki keturių taškų – 36:40.

Kitos trys ukmergiškių atakos baigėsi netaikliais Gabrielės Šulskės metimais, iš kurių paskutinį vainikavo įžaidėjos emocijų protrūkis – priekaištų teisėjams pažėrusi krepšininkė buvo nubausta technine pražanga.

Varžovių duobe pasinaudojusi Kauno ekipa surinko 10 taškų iš eilės ir atitrūko 50:36. Ketvirtajame ketvirtyje po Kristė Druskytės tolimo metimo „Aisčių-LSMU“ persvara pasiekė 20 taškų (72:52).

„Aistės-LSMU“: Kristė Druskytė 22 (4/5 trit., 7 rez. perd.), Daugilė Šarauskaitė 18 (22 atk. kam., 40 naud. bal.), Greta Tamašauskaitė 12 (6 atk. kam.).

„Vilkmergė“: Klaudija Serkevičiūtė 16, Gabrielė Šulskė 12 (6 atk. kam.), Martyna Petrėnaitė 8.

„Kibirkštis“ įveikė „Fortūną“ ir iškovojo pirmenybių bronzą

Vilniaus „Kibirkšties“ komandai – MultiGyn Moterų lygos bronzos medaliai. Algirdo Paulausko vadovaujama ekipa Kėdainių arenoje vykusiame mažajame finale 76:68 (19:17, 20:12, 16:20, 21:19) pranoko Lino Mikelevičienės vedamą Klaipėdos „Fortūną“ ir pergalingai užbaigė finalo ketverto varžybas.

L. Mikelevičienė per 38 minutes įmetė 29 taškus (6/9 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai, 8/10 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje L. Mikelevičienei realizavus baudą, klaipėdiečių deficitas siekė keturius taškus – 57:61. Kitoje atakoje Dalia Donskichytė atsakė dviem taškais, o „Fortūna“ krito į duobę – Viliaus Stanišausko auklėtinės prametė penkis metimus iš eilės.

Tuo metu Ieva Savickaitė pridėjo du taškus, Gabija Meškonytė smeigė tritaškį ir „Kibirkštis“ susikrovė 11 taškų pranašumą (68:57).

Prasidėjus priešpaskutinei minutei L. Mikelevičienės metimas dar sumažino „Fortūnos“ atsilikimą iki 63:68, bet vilnietės surinko keturis taškus be atsako ir padėjo tašką – 72:63.

„Kibirkščiai“ startinis penketas surinko 68 taškus, „Fortūnos“ gretose taškais nuo suolo pasižymėjo vienintelė Dovilė Jankauskaitė, pelniusi 4 taškus.

Vilniaus komanda šį sezoną taip pat iškovojo Baltijos pirmenybių bronzą, o Karalienės taurės finale nusileido Kauno „Aistės-LSMU“.

Iš Klaipėdos klubo indvidualiai už reguliariojo sezono pasiekimus buvo apdovanotos dvi krepšininkės: L. Mikelevičienė (vid. 18,3 tšk.) tapo rezultatyviausia pirmenybių krepšininke, o A. Gabalytė (vid. 5,9 rez. perd.) – rezultatyvių perdavimų lydere.

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė (7/17 metimai) ir Morgan Pullins (8 atk. kam.) – po 19, Livija Sakevičiūtė 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Agnė Bobinaitė 10 (7 atk. kam.).

„Fortūna“: Lina Mikelevičienė 29 (9/20 metimai), Ligita Tamutytė 16 (7 atk. kam., 5 kld.), Andra Gabalytė 10 (4/12 metimai, 7 atk. kam.).