Atsitiesusi „Skycop“ pamokė „Neptūną“ ir išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą

Jei iki tol dvi Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ketvirtfinalio serijos baigėsi rezultatais 2:0, tai daugiau intrigos įnešė Prienų „Skycop“ ir Klaipėdos „Neptūno“ pora.

Pirmą tarpusavio mačą pralaimėjusi „Skycop“ atsitiesė namuose ir varžovus įveikė 94:85 (33:22, 18:36, 16:13, 27:14). Prienų komandai tai buvo pirma sezono pergalė prieš klaipėdiečius.

Paskutinės serijos rungtynės vyks sekmadienį pajūryje.

Darjušas Lavrinovičius sužaidė geriausias savo rungtynes „Betsafe–LKL“ nuo 2016 m. įvykusio sugrįžimo į Lietuvą. Jis pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Mačas prasidėjo tolimų metimų lietumi: vien per dvi pirmas minutes „Skycop“ pataikė tris tritaškius, o „Neptūnas“ – du (9:8). Prienų ekipa ėmė didinti pranašumą ir surengė atkarpą 14:3, tačiau varžovus klaipėdiečiai raminti bandė ir vėl tritaškiais – 16:25. Kosminis puolimas iš šeimininkų pusės tęsėsi ir pirmasis kėlinys baigėsi jiems pirmaujant 33:22.

Ilgai laukti nereikėjo, kol rezultatas tapo lygus (33:33), o tolimų metimų „Neptūno“ žaidime toliau buvo apstu. Iniciatyvą svečiai perėmė (48:42), bet Darjušas Lavrinovičius pelnė taškus su pražanga, o netrukus dar dviem baudų metimais skirtumą mažino iki minimalaus – 47:48. Antrame kėlinyje galingą puolimą perėmė svečiai ir pirmavo 58:51.

Gytis Masiulis surengė kelias tikslas atakas, padidindamas „Neptūno“ persvarą (63:51), tačiau atkarpa 7:0 leido „Skycop“ vėl pakurstyti didesnę intrigą – 62:67. Po Gintaro Leonavičiaus tolimo metimo Kazys Maksvytis paprašė pertraukėlės, tačiau .Gecevičius atsilikimą mažino dar labiau (65:68). Į ketvirtą kėlinį „Neptūnas“ išsinešė 4 taškų persvarą – 71:67.

„Skycop“ ėmė atsitiesti: Gintaras Leonavičius ir Darjušas Lavrinovičius rezultatą persvėrė, o po atkarpos 15:3 prieniškiai jau buvo priekyje 82:74. Iniciatyva jau buvo šeimininkų rankose, nors baudos tikslą pasiekdavo tik kas antra. Tomas Delininkaitis mažino skirtumą (81:86), tačiau tritaškiu atsakęs Martynas Gecevičius jau kone įtvirtino „Skycop“ pergalę. Liko kiek mažiau nei pusantros minutės, Paulius Dambrauskas buvo taiklus, tačiau baudomis „Skycop“ pergalę įtvirtino.

„Skycop“: Žygimantas Janavičius 20, Darjušas Lavrinovičius 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis (5/5 dvit.) ir Martynas Gecevičius (4/9 trit., 7 atk. kam.) – po 15, Arnas Labuckas 13, Gintaras Leonavičius 10.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 14 (4/4 trit.), Paulius Dambrauskas 13, Laimonas Kisielius 12 (4/4 trit.), Jerai’us Grantas 11.