M.Grigonis plakė save dėl epizodų mačo pabaigoje, J.Valančiūnas įvertino tandemo su D.Saboniu pasirodymą


Dramatišką nesėkmę draugiškame mače Belgrade patyrė Lietuvos rinktinė, kuri pirmavo 39 minutes, bet nusileido Serbijos krepšininkams rezultatu 68:72.

Rezultatyviausiai rungtyniavo Marius Grigonis, kuris pelnė 18 taškų. Tiesa, visus juos sumetė per pirmus du kėlinius. Gynėjas plakė save dėl nepataikytų metimų ir padarytų klaidų dvikovos pabaigoje.

„Pradėjome rungtynes gerai. Serbai nebuvo galbūt gerai pasiruošę. Pabaigoje jie įjungė papildomą pavarą, o mes padarėme daug klaidų, neperskaitėme situaciją. Asmeniškai pats padariau daug klaidų, nepataikiau laisvų metimų. Reikėjo „uždaryti“ mačą, bet to nepadarėme“, – apgailestavo gynėjas.

– Klaidas lėmė nuovargis ar serbų spaudimas?

– Serbai keitėsi ginamaisiais, todėl turėjome ramiau sužaisti. Smagu prieš tai NBA žaidėjų pasitikrinti jėgas. Pats padariau daug tų pačių klaidų ir jas reikia išgyvendinti. Jie taip gerai pradėjo keistis ginamaisiais, kad mes nematėme, jog Valančiūnas po krepšiu prieš gynėją.

– Visus taškus sumetėte per pirmus du kėlinius. Antroje dalyje varžovai kažką keitė gynyboje prieš jus?

– Kitaip gynėsi, aukščiau atsistojo. Vis tiek turėjau savo progų, bet jų neišnaudojau. Pabaigoje keli epizodai būtų kitaip susiklostę, viskas galėjo kitaip baigtis.

Tuo tarpu Jonas Valančiūnas žaidė pirmąsias rungtynes šią vasarą. Centras įmetė 5 taškus, sugriebė 6 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus, tačiau prisipažino, jog dar nėra pagavęs ritmo, kadangi nežaidė rungtynių nuo balandžio pirmos.

„Antroje dalyje turėjome problemų. Pirmoje susitvarkėme neblogai gynyboje, bet po pertraukos paleidome juos. Nežinau, kas buvo – nuovargis, ar kažkas“, – svarstė centras.

– Kaip vertinate savo ir D.Sabonio tandemo pasirodymą?

– Gerai. Dar laiko trūksta, pirmas mačas tik, nelabai radome vietos. Buvo labai gerų momentų, buvo ir taisytinų epizodų, bet pirmadienį dar laukia rungtynes ir judame į priekį.

– Jums tai buvo debiutas šią vasarą. Kaip vertinate savo žaidimą?

– Seniai nežaidžiau krepšinio, nes treniruotės nėra rungtynės. Apšilau kojas, kai kurie metimai nesukrito. Situacijose dar nelabai radau vietos, bet viskas pataisoma. Tam ir yra draugiškos rungtynės, kad viską susitvarkytum prieš čempionatą.

– Serbų aukštaūgiai jums gerai pažįstami iš NBA kovų. Kaip sekėsi su jais tvarkytis?

– Jie yra geri žaidėjai, dar tik įeinantys į ritmą. Visi puikiai žinome, kaip rungtyniauja Jokičius – jis yra „penktas numeris“ įžaidėjas. Manau, kad tvarkėmės neblogai, bet gali būti ir geriau.

– D.Sabonis ir jūs turėjote nemažai priekaištų teisėjams.

– Aš tik po dviejų pražangų (juokiasi). Visada esi emocingas, būna pykčio, nes nenori, jog būtų pražanga. Buvo ginčytinų situacijų.

– Kaip atrodė M.Gebeno pasirodymas?

– Tikrai netrukdė – gerai žaidė, apsigynė. Jis yra jaunas, perspektyvus, dirba ir tikrai gerai sužaidė.Krepsinis.net

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *