D.Blatto laiškas: paskelbė apie jam diagnozuotą klastingą ligą


Pirėjo „Olympiacos“ komandos vyriausiasis treneris Davidas Blattas išplatino jautrų laišką, kuriame atvirai pasakoja apie jam diagnozuotą ligą ir kova su ja.

Amerikietis jau praėjusiame sezone susidūrė su sveikatos problemomis, kai sunkiai vaikščiojo, o keliskart net negalėjo ateiti į spaudos konferenciją, kadangi tiesiog nepajėgė užlipi laiptais. Paaiškėjo, kad strategui diagnozuota pirminė išsėtine sklerozė. Tai yra centrinės nervų sistemos liga, kuri pažeidžia galvos ir stuburo smegenis bei regos nervus.

D.Blattas sulaukė 60-ies, o tokia liga ir dažniausiai diagnozuojama panašaus amžiaus vyrams. Didžiausia šios ligos problema – nuolatinis nuovargio jausmas. Taip pat žmonės patiria ir judėjimo negalią, kurią matėme ir D.Blatto atveju.

„Kai pajutau stiprų skausmą nugaroje, supratau, kad man nutiko kažkas rimto. Išgirdęs diagnozę buvau šokiruotas, bet nusprendžiau nepasiduoti ir kovoti toliau. Viskas, ko dabar noriu, prisitaikyti prie savo problemų, kad jos kuo mažiau turėtų įtakos mano normaliam gyvenimui“, – teigė D.Blattas.

„Po kalbų perėjau prie darbų – buvo sudarytas planas ir aš dirbau sunkiai kasdien. Turiu išlikti iškėlęs galvą. Suradau žmones, kurie man padeda. Tiesiog nieko nedaryti ir savęs gailėtis nėra išeitis. Aš esu treneris ir mano darbas yra mokyti bei įkvėpti kitus žmones. Mano fizinė negalia neturi įtakos mano mentalitetui ir galėjimui daryti minėtus dalykus. Man pasisekė, kad turiu puikius daktarus, treneriu ir fizioterapeutus. Johnas Woodenas sakė, kad viskas žmonėms sekasi geriau, kai daro viską, ką tik gali. Mano situacija nėra puiki, bet daugelis turi ir didesnių problemų. Mano atsakomybė yra tapti pavyzdžiu kiekvienam“, – rašė D.Blattas.

D.Blattas lieka prie OLY vairo ir jo auklėtiniu kitą sezoną bus Mindaugas Kuzminskas.Krepsinis.net

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *