L.Kišūnas kėsinosi į dvigubą dublį, kiti NCAA lietuviai buvo kuklūs

Pergalę Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) iškovojo Stanfordo universiteto „Cardinal“ (4/0) ekipa, 82:64 (38:32, 44:32) nugalėjusi Santa Klaros universiteto „Broncos“ (3/1).

Nugalėtojų gretose solidus buvo Lukas Kišūnas, per 20 minučių pelnęs 8 taškus (4/7 dvitaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydęs ir 3 sykius prasižengęs.

Jį rezultatyvumu pranoko trys komandos draugai – 21 tašką pelnęs Tyrellas Terry, 18 pridėjęs Oscaras da Silva (10 atk. kam., 4 rez. perd.) ir 15 pridėjęs Daejonas Davisas. Varžovų gretose išsiskyrė tik 13 taškų surinkęs Josipas Vrankičius.

Lengvą pergalę iškovojo Gonzagos universiteto „Bulldogs“ (4/0), 79:49 (40:19, 39:30) sutriuškinę Teksaso A&M universiteto „Aggies“ (2/1) krepšininkus.

Nepaisant lengvos pergalės, Martynas Arlauskas aikštėje pasirodė vos minutei, per kurią spėjo tik kartą prasižengti.

„Bulldogs“ į priekį vedė po 16 taškų ir 7 atkovotus kamuolius surinkę Admonas Gilderis bei Ryanas Woolridge‘as, 14 taškų (10 atk. kam.) pridėjo Filipas Petruševas, 11 – Drew Timme‘as. Varžovams 14 taškų surinko Wendellas Mitchellas.

Pralaimėjimą patyrė Drexelio universiteto „Dragons“ (2/3), 67:82 (23:44, 44:38) nusileidę Stepheno F. Austino universiteto „Lumberjacks“ (4/0) ekipai.

Tadas Kakarinas „Dragons“ gretose vėl sulaukė kuklių minučių. Lietuvis per 6 minutes prametė dvitaškį ir atkovojo kamuolį.

Jo ekipoje naudingas buvo tik Jamesas Butleris (23 taškai, 10 atk. kam.), o antras rezultatyviausias komandos žaidėjas Camrenas Wynteras pelnė 9 taškus bei 8 kartus suklydo. Nugalėtojų gretose geriausi buvo po 18 taškų surinkę Cameronas Johnsonas ir Kevonas Harrisas, 15 pridėjo Johnas Comeaux (6 per. kam., 7 rez. perd.), 14 – Gavinas Kensmilas.

Pergalę iškovojo Saint Franciso universiteto „Red Flashes“ (2/2) ekipa, 79:76 (38:30, 41:46) palaužę Amerikietiškojo universiteto „Eagles“ (1/3) komandą.

Deivydas Kuzavas prie pergalės prisidėjo kukliai – kretingiškis per 4 minutes spėjo tik 2 kartus prasižengti ir sykį suklysti.

„Red Flashes“ lyderiu buvo 28 taškus surinkęs Isaiah Blackmonas, 19 pridėjo Keithas Braxtonas, 11 – Tyleris Stewartas. Varžovams 21 tašką surinko Jamiras Harrisas, 15 – Sa‘eedas Nelsonas, 11 – Stacy Becktonas (8 atk. kam.).

Itin lengvą pergalė pasiėmė Ričmondo universiteto „Spiders“ (3/0), 90:62 (55:18, 35:44) nušlavę Kalifornijos Valstijos universiteto Nortridže „Matadors“ (0/5).

Itin reto iškvietimo į aikštę sulaukė „Spiders“ lietuvis Tomas Verbinskis, per 4 minutes pelnęs 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/1 tritaškio) ir atkovojęs kamuolį.

Ričmondo ekipos strategas šiame mače išbandė net 13 žaidėjų, o trečius metus universitete leidžiantis lietuvis ant parketo pasirodė vos antrą kartą.

Jo komandai 25 taškus pelnė Nickas Sherodas, 18 – Jacobas Gilyardas (7 atk. kam., 4/6 tritaškių), 16 – Blake‘as Francisas, 11 (12 atk. kam.) – Grantas Goldenas. „Matadors“ gretose išsiskyrė Brendanas Harrickas, Terrellas Gomezas ir Michaelas Ou, pelnę atitinkamai 17, 15 ir 14 taškų.