Italijos pirmenybės oficialiai nutrauktos be čempiono


Italija prisijungė prie šalių, kurios nusprendė negrįžtamai nutraukti šio sezono pirmenybes. Taip jau pasielgė daugelis kitų Europos čempionatų, tarp kurių ir Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe–LKL“).

Oficialiai paskelbta, kad pirmenybės yra uždarytos. Italų pavyzdys yra artimesnis Vieningajai lygai nei LKL, nes čempionas šiose pirmenybėse taip pat nebus skelbiamas. Tuo tarpu Lietuvoje titulas atiteko Kauno „Žalgiriui“.

Dėl tokio sprendimo labiausiai nusivilti turėjo lygoje ženkliai pirmavusi Bolonijos „Virtus“ (18/2) ekipa. Eurolygoje žaidžianti Milano „AX Armani“ (14/7) turnyro lentelėje žengė tik ketvirta. Bolonija lieka be titulo nuo pat 2005-ųjų. 

Abu šie klubai sezono visiškai uždaryti dar negali. Milano ekipa laukia Eurolygos sprendimo, o „Virtus“ kartu su Venecijos „Umana Reyer“ pateko į Europos taurės ketvirtfinalį, kuris taip pat dar nėra atšauktas.

Sezono nutraukimas žalos atnešė ir prie lyderių nepriskiriamoms komandoms. „La Gazzetta dello Sport“ jau anksčiau pranešė, kad 2–3 klubai prašys juos perkelti į antrąją Italijos lygą, jei sezonas nebus pratęstas, nes tiesiog negalės aukščiausioje lygoje išsilaikyti finansiškai. Sezoną išties nutraukus, Italijos klubinio krepšinio laukia rimti pokyčiai.Krepsinis.net

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *