Be problemų: „Žalgiris“ smaginosi Prienuose

Kauno „Žalgirio“ (6/1) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) turėjo lengvą pasivaikščiojimą, kuriame svečiuose 96:72 (28:9, 18:22, 30:25, 20:16) nušlavė Prienų „CBet“ (4/5).

Žalgiriečiai mačo pradžioje smaginosi ir atitrūko 13:3, tačiau legionierių dėka „CBet“ ėmė artėti – 9:15. Lukas Lekavičius solo pasirodymu skirtumą vėl didino ir šis perkopė dviženklę ribą (22:9), šeimininkai vis klydo ir šansų neišnaudojo, kuo naudojosi Martinas Gebenas – 26:9. Lukas Lekavičius sėkmingai baigė ketvirtį ir „Žalgiris“ pirmavo 28:9.

Prienų komanda ėmė artėti dar labiau (17:30), daugiau nei dvi minutes komandas kankino taškų badas, o po jo situacija išliko panaši. „CBet“ Tomo Digbeu ir Einaro Tubučio metimų dėka lyg rinko taškus, tačiau Marius Grigonis pridėjo tritaškį – 37:23. Prienų komandos žaidimą pagyvino Egidijaus Dimšos dėjimas, bet po jo taškus pridėjo Paulius Jankūnas ir „Žalgiris“ pirmavo 46:31.

Thomasas Walkupas, Steve’as Vasturia ir Marius Grigonis leido tritaškius trečio kėlinio pradžioje, o pirmuosius taškus po pertraukos „CBet“ pelnė tik prabėgus daugiau nei 3 minutėms – 33:55. Th.Walkupas ir S.Vasturia pridėjo dar po tolimą metimą, tad Prienų komanda šansų turėjo vis mažiau ir mažiau. Triuškinama „CBet“ po šio ketvirčio atsiliko jau 56:76.

Per paskutinį ketvirtį situacija nepakito – „Žalgiris“ toliau triuškino varžovus ir laimėjo lengvai.

„Žalgirio“ komandoje progą pasireikšti daugiau turėjo Marekas Blaževičius, kuris per 12 minučių pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo, blokavo metimą, išprovokavo pražangą ir sykį pažeidė taisykles.

Lukas Lekavičius per 19 minučių pelnė 22 taškus, atakuodamas puikiai – 7 iš 8 dvitaškių, 2 iš 2 tritaškių ir 2 iš 2 baudų. Jo sąskaitoje – 28 naudingumo balai.

Artūrui Milakniui buvo juoda diena – jis prametė visus 6 tritaškius ir surinko -7 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 22, Martinas Gebenas 12 (8 atk. kam.), Steve’as Vasturia 11, Marius Grigonis 10, Nigelas Hayesas 9, Thomasas Walkupas (5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas – po 8.

„Cbet“: Regimantas Miniotas 20 (7 atk. kam.), Dominykas Domarkas ir Tomas Digbeu – po 12, Marquisas Wrightas 8 (2/10 dvit., 7 rez. perd.).