Lietuvos rinktinė užtikrintai pranoko čekus

[ad_1]

Pergalę Europos čempionato atrankos C grupėje pasiekė Lietuvos (3/2) rinktinė, kuri Vilniuje 94:74 (31:15, 18:18, 16:22, 29:19) nugalėjo Čekijos (1/4) krepšininkus.

Lemiamas mūšis mūsiškių lauks pirmadienį 19.30 val., kai susitiks su Danija. Dvikovos nugalės gaus bilietą į pagrindinį Senojo žemyno turnyrą.

Čekai geriau pradėjo mačą (9:3), bet Lietuva smogė 15:0 ir atitrūko – 18:9. Toliau puolime galingai rungtyniavę aikštės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (21:11), o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo toli priekyje – 31:15.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 2,5 minutės čekai kiek priartėjo (21:33), bet Lietuvos spurtas 9:2 leido užfiksuoti naują rekordinį pranašumą – 42:23. Iki pirmos susitiko dalies pabaigos Čekija deficitą sumažino nežymiai – 33:49.

Po didžiosios pertraukos Eimantas Bendžius pataikė tritaškį (52:33), bet tada Lietuva įkrito į duobę ir 4 minutes nesugebėjo pasižymėti, o Čekija pelnė 12 taškų be atsako ir sugrįžo į kovą dėl pergalės – 45:52. Dariui Maskoliūnui pavyko stabilizuoti situaciją ir mūsiškiai sugrįžo į dviženklės persvaros zoną, kurioje buvo ir sužaidus tris ketvirčius – 65:55.

Paskutiniajame ketvirtyje lietuviai startavo 5 taškais be atsako – 70:55. Sužaidus beveik 4 minutes Eimantas Bendžius pataikė iš toli ir skirtumas šoktelėjo jau iki 18 taškų (78:60), o čekai per likusį laiką intrigos grąžinti nebesugebėjo, tad buvo priversti patirti nesėkmę.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 15 (6 rez. perd.), Eimantas Bendžius 14 (4/4 tritaškiai), Gytis Masiulis 13 (7/7 baudos metimai), Tomas Dimša 12, Mindaugas Kuzminskas 10 (7 atk. kam.), Regimantas Miniotas ir Arnas Butkevičius (5 rez. perd.) po 8, Šarūnas Vasiliauskas 6 (2/2 tritaškiai), Laurynas Birutis ir Jonas Mačiulis po 4.

Čekija: Martinas Peterka 18 (7 atk. kam.), Martinas Križas ir Simonas Purslas po 12, Jaromiras Bohačikas 11, Vojtechas Hrubanas 10.