Puolime taip ir neužsikūręs „Žalgiris“ krito Madride

[ad_1]

Kauno „Žalgiris“ (14/12) patyrė nesėkmę Eurolygoje, išvykoje nusileisdamas Madrido „Real“ (16/10) klubui – 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19).

Pirmą kartą šį sezoną „Žalgirio“ starto penkete pasirodė Rokas Jokubaitis ir Augustine‘as Rubitas, šalia jų – Marius Grigonis, Thomasas Walkupas ir Nigelas Hayesas. A.Rubitas atliko pirmąjį mačo metimą, R.Jokubaitis pelnė pirmuosius taškus permesdamas Walterį Tavaresą – 2:0. Tiesa, vėliau puolimas „Žalgiriui“ nesiklijavo, o Nicolas Laprovittola ir W.Tavaresas surengė spurtą 10:0 (12:6). Taškų badą iš vidutinio nuotolio nutraukė Paulius Jankūnas, paskutinėmis sekundėmis dar spėdamas įmesti ir tritaškį – 13:21.

„Žalgiris“ antrą kėlinį pradėjo trimis „sausomis“ minutėmis, o vaizdas puolime pagyvėjo kūrybą perėmus R.Jokubaičiui, kuris du kartus asistavo iš toli pataikiusiam N.Hayesui, o Martinas Gebenas pridėjo dėjimą – 23:28. Th.Walkupas dviem dvitaškiais ir baudų metimais išlaikė „Žalgirį“ rungtynėse – 31:36.

Po ilgosios pertraukos tris minutes komandos keitėsi klaidomis, o vieninteliu taikliu metimu buvo N.Laprovittolos tritaškis – 39:31. Po N.Hayeso tolimo metimo skirtumas sumenko iki minimalaus – 38:39. Turėtą pranašumą šeimininkams grąžino Fabieno Causeur ir Gabrielio Decko tolimi metimai – 47:38. Kėlinio pabaigoje pasižymėjo Carlosas Alocenas – 51:42.

Trey‘aus Thompkinso tolimas metimas suteikė „Real“ dviženklį pranašumą, kurį padidino Jaycee Carrollas – 59:46. „Žalgirio“ puolimą vėl išjudino tik P.Jankūno baudų metimai ir pridėtas dvitaškis – 52:64. Ketvirtasis G.Decko ir pirmasis Alberto Abalde tritaškiai užgesino žalgiriečių viltis – 70:54.

Madrido ekipa viso mačo metu taip ir neišmetė nė vieno baudos metimo bei išprovokavo vos 13 žalgiriečių pražangų. „Real“ tuo pačiu suklydo 22 kartus, tačiau naudingumo balais vis tiek pranoko kauniečius 83:58.

P.Jankūnas pirmą kartą šį sezoną pasiekė dviženklį rezultatyvumą – 23 minutės, 13 taškų (2/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 7 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 perimti kamuoliai, 3 klaidos, 4 išprovokuotos pražangos bei 23 naudingumo balai.

„Real“ rungtyniavo be Rudy Fernandezo, Jeffery Tayloro bei Sergio Llullo. „Žalgiris“ Madride vertėsi be Artūro Milaknio.

Madrido ekipa sugebėjo išsivežti pergalę iš Kauno sezono pradžioje (93:90), todėl šia pergale išsaugojo ir tarpusavio pranašumą.

„Real“: Gabrielis Deckas 14 (4/5 tritaškių, 6 atk. kam.), Jaycee Carrollas (2/7 tritaškių) ir Trey‘us Thompkinsas po 12, Nicolas Laprovittola 9 (5 rez. perd.), Walteris Tavaresas 6 (9 atk. kam., 6 klaidos, 3 per. kam.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13 (7 atk. kam.), Nigelas Hayesas 11 (3/3 tritaškių), Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius (4/9 dvitaškių) po 8, Marius Grigonis 6, Rokas Jokubaitis (4 rez. perd., 3 klaidos) ir Augustine‘as Rubitas po 4.