Antrosios rungtynės Lietuva – Australija: žaidėjų įvertinimai (video)

[ad_1]

Po antrųjų kontrolinių rungtynių su Australijos rinktine tinklalapis „BasketNews.lt“ vėl pateikia Lietuvos rinktinės kandidatų žaidimo įvertinimus dešimtbalėje skalėje.

Šiauliuose Jono Kazlausko auklėtiniai antrą kartą įveikė australus – 92:85.

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Mantas Kalnietis

16 MIN |8 PTS |0 RBS |0 AST |50 FG%

Mantas Kalnietis nudžiugino dviem taikliais tritaškiais, tačiau visas žaidimo gijas savo rankose laikantis atakų organizatorius įprastai žaidžia aštriau. Negalima pasakyti, kad Kalnietis kažką darė blogai, tiesiog, jis yra vienas komandos lyderių ir su laiku neabejotinai turės imtis daugiau iniciatyvos diriguodamas komandos puolimui. Šiame mače su australais nieko panašaus dar nebuvo. Tai atspindi ir 0 rezultatyvių perdavimų.

Jonas Mačiulis

20 MIN |10 PTS |2 RBS |3 AST |67 FG%

Apskritai sunku atsiminti, kada Jonas Mačiulis sužaidė blogas rungtynes rinktinėje. Kaip įprasta kruopščiai trenerio nurodymus vykdęs krašto puolėjas trumpai buvo išbandytas ir „ketvirto“ numerio pozicijoje. Mačiulis krepšį atakavo aukštu pataikymo procentu, daug dirbo gynyboje, ypatingai aktyviai siekė perimti kamuolius. Varžovus „apvogti“ rinktinės senbuviui pavyko tris kartus, tiek pat sykių jis asistavo komandos draugams. Maksimalaus įvertinimo Mačiuliui parašyti neleidžia tik penkios asmeninės pražangos, nors ir jos nebuvo kvailos. Paprasčiausiai kietos kovos ir bandymo nuolat perimti kamuolį rezultatas.

Žygimantas Janavičius

10 MIN |5 PTS |2 RBS |3 AST |50 FG%

Žvelgiant į statistiką Žygimantas Janavičius tarsi nusipelnė gerokai aukštesnio įvertinimo, tačiau būtina atsižvelgti į tai, jog alytiškis kandidatuoja užimti būtent įžaidėjo poziciją. Kai australai aktyviau spausdavo lietuvius, Janavičiui esant aikštelėje kamuolį išsivarydavo Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis ar net Rokas Giedraitis, bet ne tas žmogus, kurio tiesioginė užduotis yra tai daryti. Neatsitiktinai likus žaisti minutę ir svečiams sumažinus atsilikimą iki penkių taškų, Jonas Kazlauskas pakeitė Janavičių ir į aikštelę išleido puikiai rungtyniavusį Luką Lekavičių. Janavičius nuo trenerio gavo pylos bei kitose rungtynėse privalės pasitempti.

Renaldas Seibutis

7

22 MIN |7 PTS |4 RBS |3 AST |38 FG%

Trumpose atkarpose Renaldas Seibutis buvo labai pastebimas. Jis kūrė progas komandos draugams, kovojo dėl kamuolių, sėkmingai atakavo iš vidutinio nuotolio. Kaip ir įprasta, atakuojantis gynėjas buvo naudingas komandai. Seibutis neišvengė klaidų, o ir pramesti laisvi metimai neleido pasirodymo baigti su aukštu pataikymo procentu, tačiau šio krepšininko galimybės abejonių nekelia.

Domantas Sabonis

22 MIN |7 PTS |8 RBS |2 AST |60 FG%

Po neblogo debiuto, antras blynas iškepė dar geriau. Prie to, ką pamatėme pirmose rungtynėse (kietos kovos po krepšiais ir kovingumo), jaudulio atsikratęs Domantas Sabonis pridėjo ir užtikrintą žaidimą puolime. Jau pirmame žaidimo epizode atliko aukščiausio lygio krašto puolėjo vertą klaidinantį judesį, bet apmaudžiai prametė iš po krepšio. Nesutrikęs Sabonis pataikė ir iš vidutinio nuotolio, ir žaisdamas nugara į krepšį. Užsidirbo kelias neapgalvotas pražangas, kurių galėjo būti ir daugiau, kadangi kovojant dėl atšokusio kamuolio Sabonis nevengia oponentą stumtelėti į nugarą. Žaidžiant už Lietuvos ribų, teisėjai gali nebūti tokie liberalūs.

Antanas Kavaliauskas

10 MIN |4 PTS |0 RBS |0 AST |33 FG%

Pirmose rungtynėse galingai žaidęs Antanas Kavaliauskas šįkart tapo pirmuoju rinktinės žaidėju, šią vasarą surinkusiu neigiamą naudingumo balą (-2 naud. bal.). Jis žaidė tik dešimt minučių dėl greitai prisirinktų pražangų. Prametė du sau įprastus metimus ir apskritai atrodė šiek tiek nervingas.

Paulius Jankūnas

6

21 MIN |7 PTS |3 RBS |1 AST |43 FG%

Pauliaus Jankūno žaidimą galima apibūdinti labai paprastai – nieko blogo, bet ir nieko ypatingo. Jankūnas per daug neišsiskyrė, bet, kaip ir pridera solidžiam veteranui, žaidimo negadino. Perėmė tris kamuolius, pataikė iš vidutinio nuotolio. Kelis kartus nepasisekė žaidžiant „vienas prieš vieną“, kai kamuolys tiesiog išsisukdavo iš lanko.

Mindaugas Kuzminskas

10

18 MIN |14 PTS |3 RBS |3 AST |86 FG%

Tokį Mindaugą Kuzminską norisi matyti visada. Jis buvo agresyvus, lipo australams per galvas, dėjo iš viršaus per Andrew Bogutą, taisė metimus, pataikė po perdavimų, pataikė po prasiveržimų. Ir pats Kuzminskas atliko tris rezultatyvius perdavimus. Net ir labai norint, prie Kuzminsko žaidimo penktadienio vakarą labai sunku prikibti. Nuostabus pasirodymas.

Artūras Milaknis

13 MIN |5 PTS |1 RBS |0 AST |40 FG%

Artūras Milaknis, žinoma, labiausiai įsiminė bloku Matthew Dellavedovai. Šį kartą gynėjas neturėjo daug progų atakuoti krepšį, o ir jokiais kitais veiksmais nepasižymėjo. Savaime suprantama, Milaknis yra snaiperis ir jo pagrindinė funkcija yra pataikyti iš toli, tačiau nepaisant to, norėtųsi, kad Lietuvos rinktinės gynėjas pabėgęs į greitą ataką pabaigtų ją taškais iš po krepšio.

Rokas Giedraitis

10 MIN |4 PTS |1 RBS |0 AST |0 FG%

Rokas Giedraitis Lietuvos rinktinės žaidime kol kas beveik nefigūruoja. Jis sugebėjo prasiveržimu pergudrauti varžovą ir buvo arti to, jog pelnytų taškus su pražanga bei šaltakraujiškai pataikė baudų metimus rungtynių pabaigoje. Galima drąsiai teigti, kad Giedraičiui šią vasarą svarbiausios ne tos minutės, kurias jis praleidžia aikštelėje kontrolinių rungtynių metu, o treniruotės su rinktinės senbuviais ir Kazlausku. Menkas Šiaulių publikos numylėtinio įtraukimas į rotaciją per pirmuosius du mačus, veikiausiai, byloja apie tai, jog Giedraitis taps pirmuoju rinktinės kandidatu, kuriam bus padėkota už darbą ir ištarta „sudie“.

Artūras Gudaitis

21 MIN |7 PTS |5 RBS |0 AST |29 FG%

Artūras Gudaitis ir vėl pagirtinai kovojo po krepšiais ir fiziškai nenusileido galingai varžovų priekinei linijai. Šį kartą baudų pataikymas buvo solidus, o darbas gynyboje irgi vertas pagyrų. Deja, toliau nepasiteisina Gudaičio projektas „vidutinis nuotolis“ – net ir būdamas visiškai laisvas, aukštaūgis prameta iš tolimesnių distancijų. Šį sykį jis nebuvo taip daug maitinamas kamuoliais po krepšiu, nematėme ir efektingų „pikenrolų“, kurių smaigalyje atsiduria būtent Gudaitis.

Lukas Lekavičius

10

14 MIN |14 PTS |1 RBS |1 AST |100 FG%

21-erių įžaidėjas tiesiog spindėjo aikštelėje, tai pastebėjo ir Australijos rinktinės treneris. Luko Lekavičiaus žaidimo atkarpa antrojo kėlinio pradžioje buvo tiesiog pasakiška. Devyni taškai iš eilės ir progos metimams, kurias jis susikurdavo pats. Krepšį įžaidėjas atakavo be klaidų, o svarbiausia, kad priimdavo ryžtingus sprendimus. Lekavičius verždavosi į baudos aikštelę, kur jo laukdavo gerokai aukštesni oponentai, tačiau juos pergudraudavo, atlikdavo metimą aukšta trajektorija, išprovokuodavo pražangą. Jaunasis rinktinės kandidatas viską darė ir gražiai, ir naudingai. Pirmieji du mačai su Lietuvos rinktinės marškinėliais uždėjo didelį pliusą prie Lekavičiaus pavardės. Jei stovyklos pradžioje ir pats galvojau, jog žalgirietis į rinktinę pakviestas dėl ateities perspektyvų, tai jau dabar tenka galvoti kitaip. Tokį žaidimą rodantis Lekavičius yra labai tvirtas kandidatas rugsėjo pradžioje vykti į Rygą ir Europos čempionate atlikti svarbų vaidmenį Lietuvos rinktinėje.