Pasaulių devyniolikmečių čempionate – eilinis triumfas ir istorinis šeimininkių medalis

[ad_1]

Debrecene finišavo devyniolikmečių pasaulio čempionatas, kuriame triumfavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė.

Amerikietės finale 70:52 (18:14, 18:14, 19:10, 15:14) nugalėjo Australiją.

JAV rinktinė auksą nugriebė jau aštuntame iš pastarųjų devynių čempionatų paeiliui. Tarp jų triumfų 2017-aisiais sugebėjo įsiterpti rusės, finale favorites nukarūnavusios 86:82.

Cailtin Clark tapo turnyro MVP, o į simbolinį penketą pateko Sonia Citron (JAV), Jade Melbourne (Australija), Sika Kone (Malis) ir Julia Boros (Vengrija).

Amerikietės nesklandumų neturėjo visame čempionate – pergalė iškovota vidutiniu 47 taškų skirtumu, grupėje Italija sumindyta 96:37, australės dar kartą nugalėtos 99:59, o aštuntfinalyje Taivano rinktinė nušluota net 129:45.

JAV: Diamond Johnson 15 (3/7 tritaškių), Te-Hina Paopao (5 rez. perd.) ir Sonia Citron (0/4 dvitaškių) po 10, Caitlin Clark (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Lauren Betts (14 atk. kam.) po 9.

Australija: Kate Deeble 13 (3/8 tritaškių), Olivia Pollerd 9 (3/6 tritaškių), Chyra Evans 8.

Kovoje dėl trečiosios vietos Vengrijos rinktinė 88:67 (18:14, 24:17, 20:18, 26:18) nugalėjo Malį.

Vengrijai tai tapo istorine akimirka – nei merginų, nei moterų rinktinės iš šios šalies iki šiol nebuvo iškovojusios medalių pasaulio čempionatuose.

Pagrindine istorijos kūrėja tapo Julia Boros, per 36 minutes pelniusi 25 taškus (4/7 dvitaškių, 5/11 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojusi 3 kamuolius, atlikusi 6 rezultatyvius perdavimus, perėmusi ir praradusi po kamuolį, blokavusi metimą, 3 kartus prasižengusi bei surinkusi 26 naudingumo balus.

Vengrija: Julia Boros 25 (6 rez. perd., 5/11 tritaškių), Reka Dombai 18 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Lili Krasovec 10 (6 atk. kam.), Rebeka Holcz 9.

Malis: Sika Kone 25 (16 atk. kam.), Aminata Sangare 15 (7 atk. kam., 6 klaidos), Diarrah Sissoko ir Kamite Dabou (2/8 tritaškių) po 8.