Sensacija LMKL pusfinalyje – „Hoptrans-Sirenos“ eliminavo čempiones

[ad_1]

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) – didžiausia ir netikėta staigmena. Lemiamame pusfinalio mūšyje Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ svečiuose 62:59 (20:15, 16:16, 14:16, 12:12) nugalėjo titulą ginančią „Uteną“ ir eliminavo čempiones iš tolimesnės kovos laimėdamos seriją 2:1

Rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė „Hoptrans-Sirenoms“, kurios kontroliavo žaidimą, o po tolimo Jolantos Marmienės metimo pirmavo – 12:5. Įpusėjus kėliniui uteniškių žaidimu nepatenkintas Alfredas Vainauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Besibaigiant kėliniui šeimininkės deficitą sumažino (9:14), o likus žaisti minutę, komandas skyrė 3 taškai – 13:16. Kėlinį taikliu dvitaškiu baigė Santa Okockytė ir atstatė „Hoptrans-Sirenų“ pranašumą – 20:15.

Antrajame kėlinyje „Utenai“ ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, o po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tolimo metimo „Hoptrans-Sirenų“ pranašumas šoktelėjo iki dviženklio – 27:17. Penkis taškus be atsako pelniusios uteniškės, po Marinos Solopovos tritaškio, ženkliai priartėjo prie kauniečių (22:27), o po Ritos Milieškienės metimo iš po krepšio jau kvėpavo varžovėms į nugarą – 25:27. Nesėkming „Hoptrans-Sirenų“ atkarpa ir toliau tęsėsi, o uteniškės po dvitaškio su pražanga persvėrė rezultatą į savo pusę – 28:27. Antroje kėlinio dalyje komandos demonstravo apylygę kovą, tačiau ketvirčio pabaigoje tiksliau taškus rinko „Hoptrans-Sirenos“, kurios išlaikė pranašumą prieš antrąją mačo dalį – 36:31.

Sužaidus trečiajame kėlinyje 2 minutes, „Utena“ atsilikimą sumažino iki 3 taškų (37:40), tačiau viešnios savo pranašumą ir vėl atstatė – 42:37. Įpusėjus kėliniui, po M.Solopovos tritaškio, uteniškės pradėjo lipti „Hoptrans-Sirenoms“ ant kulnų – 42:44. Likus žaisti 3 minutes iki kėlinio pabaigos, „Utena“ išsiveržė į priekį (45:44), tačiau svarstykles į savo pusę ir vėl nusvėrė kaunietės – 46:45. Kėlinio pabaigoje abi komandos keitėsi netaikliomis atakomis, tačiau žingsneliu priekyje ir toliau buvo viešnios – 50:47.

Lemiamą ketvirtį abi komandos pradėjo nervingai ir keitėsi netiksliomis atakomis. Sužaidus 4 minutes tolimą metimą pataikė S.Okockytė ir kauniečių pranašumas vėl šoktelėjo (53:48), tačiau šeimininkės jį greitai sumažino taikliu dvitaškiu – 50:53. Iš po krepšio pataikiusi Kristina Alminaitė iki minimumo sumažino „Hoptrans-Sirenų“ pranašumą (52:53), o netrukus rezultatas tapo lygus – 53:53. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, S.Okockytė smeigė dar vieną tolimą metimą ir padidino viešnių pranašumą – 58:54. Likus žaisti pusantros minutės, 4 taškus be atsako pelniusios uteniškės rezultatą išlygino – 58:58. Likus žaisti minutę, dar vieną tolimą metimą pataikė S.Okockytė, sugrąžindama persvarą savo komandai – 61:58. Likus žaisti 15 sekundžių, du baudų metimus prametė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė, o „Utena“ turėjo galimybę išplėsti pratęsimą arba net pergalę, tačiau Rimos Valentienės tolimas metimas skriejo pro šalį. „Hoptrans-Sirenų“ pergalę baudų metimu dar įtvirtino J.Marmienė – 62:58.

„Utena“: M.Solopova 14 (10 atk. kam.), K.Alminaitė 12 (11 atk. kam.), R.Milieškienė 11.

„Hoptrans-Sirenos“: S.Okockytė 22 (5 rez. perd.), M.Petrauskaitė 10, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 9.