Komandinį pataikytų tritaškių rekordą pasiekęs „Žalgiris“ laimėjo Alytuje

[ad_1]

Eilinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) iškovojo Kauno „Žalgirio“ (20/2) klubas, kuris svečiuose 90:75 (23:25, 20:27, 18:17, 14:21) pranoko Alytaus „Dzūkijos“ (7/14) krepšininkus.

Dzūkams negalėjo padėti Matas Jogėla ir Gediminas Žalalis. Tuo tarpu žalgiriečiai neturėjo Mariaus Grigonio, Nate’o Wolterso ir Brandono Davieso.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką. Dažnai priekyje buvo „Dzūkijos“ ekipa, bet baigiantis ketvirčiui žalgiriečiai išsiveržė į priekį – 23:19. Vis dėlto Keremo Kanterio 12 taškų neleido šeimininkams atsilikti – 23:25 sužaidus pirmąsias dešimt minučių.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo 5 taškais be atsako – 30:23. Prabėgus 4 minutėms „Žalgiris“ pataikė du tritaškius iš eilės ir komandas pirmą kartą skyrė dviženklis skirtumas – 39:27. Kauniečiai toliau realizavo progas ir taškus rinko tritaškiais, o „Dzūkiją“ žaidime bandė išlaikė K.Kanteris, kuris per pirmąją dalį surinko 23 taškus, bet alytiškiai vis tiek turėjo ženklų deficitą – 43:52.

Po didžiosios pertraukos svečiai toliau kontroliavo situaciją – 63:51. Tuomet Steponas Babrauskas pataikė du tritaškius iš eilės ir padidino triukšmo lygį arenoje – 57:63. „Žalgiris“ greitai rado savo atsakymus ir sulig Aarono White‘o tritaškiu baigė trečiąjį kėlinį – 69:61.

Paskutiniajame ketvirtyje „Dzūkija“ visiškai įstrigo žalgiriečių gynyboje, todėl šansų pasivyti oponentus jiems daug nebuvo. Likus 4 minutėms LKL čempionai susikrovė 16 taškų pranašumą (82:66) ir rungtynių nugalėtojas niekam abejonių nebekėlė.

Puikiai šiame mače iš toli šaudė „Žalgiris“, kuris pataikė 13 tritaškių iš 24 bandymų (54 proc.). Tai yra daugiausiai tolimų metimų, kiek žalgiriečiai pataikė per pastaruosius dvejus metus.

„Dzūkija“: Keremas Kanteris 31 (8 atk. kam.), Elijah Brownas 12, Dominykas Domarkas 10, Paulius Petrilevičius 9 (8 atk. kam.).

„Žalgiris“: Leo Westermannas 20 (6/7 tritaškiai), Edgaras Ulanovas 15, Aaronas White‘as 12, Artūras Milaknis 10 (2/6 tritaškiai), Deonas Thompsonas 8.